Kitesurfles Strand Horst
Strand Horst een veilige en ondiepe vlak water spot
Je kunt overal staan en het is ideaal voor beginnen met kitesurfen
Lessen met Radio Intercom in helmen
Ideaal voor kinder kitesurflessen
Kitesurfles Strand Horst & Veluwemeer
Strand Horst ligt aan het Veluwemeer net naast Ermelo en onder Harderwijk. Strand Horst biedt zeer goede ingrediënten voor kitesurfles en om te leren kitesurfen. De kite zone is ruim opgezet, je kunt bijna overal staan en er staan geen golven noch stroming.
Voor Kitesurfles is Strand Horst is één van onze favoriete locaties omdat de leercurve van de cursisten vrij stijl is. Iedereen voelt er zich veilig doordat je er kunt staan en er relatief veel ruimte hebt. Na de les kan je lekker een drankje of hapje doen bij Telstar Surfclub.
Als de wind niet hard genoeg waait, wijken we uit naar andere locaties zoals Muiderberg, Ijmuiden, Hoek van Holland of Kijkduin.
Kitesurfen op Strand Horst kan met wind uit het zuidwesten, westen, noordwest en noorden. Met andere richtingen is de wind aflandig en zeer vlagerig. Natuurlijk heeft Horst ook zijn nadelen. Op het gehele veluwe meer is de wind regelmatig vlagerig, wat het soms lastig maakt om controle te krijgen als beginner.
Duo kitesurfles
o.b.v. 2 personen-
3 uur effectief les
-
max 2 personen per les
-
Inclusief materiaal
-
Ook voor kinderen en herintreders
-
Na je 1e les ook nog pakketvoordeel
Kitelespakket
3 of 5 dagdelen o.b.v. 2 personen vanaf-
9 of 15 uur effectief les
-
Met Radio Communicatie
-
Max 2 personen per les
-
Inclusief materiaal
-
inclusief IKO certificaat ook in buitenland
Privé kitesurfles
2,5 uur les-
2,5 uur effectief les
-
Inclusief materiaal
-
Met Radio Communicatie
-
Inclusief IKO certificaat
-
Beste prijs/kwaliteit en learning curve
Waarom bij ons kitesurfen op Strand Horst?
Professioneel en kwalitatief hoogwaardige lessen met radio communicatie in helmen (dit heeft Telstar op strand Horst niet)
Persoonlijke en geduldige manier van lesgeven. Veel aandacht voor het individu
We doen niet aan groepslessen. We geven les aan Max 2 personen per kitesurf instructeur (Veel leertijd en korte wachttijd)
Inclusief nieuw Slingshot materiaal en uitrusting (Geen extra kosten voor huur wetsuit etc)
Ervaren kitesurf instructeurs (IKO & VDWS gediplomeerd)
Kitesurfen en kite foilen leren wanneer het jou uitkomt
We zijn een mobiele kitesurfschool en geven les op 7 verschillende kiteles locaties door Mid-West Nederland, waaronder strand Horst. We gaan naar de spot waar de wind het beste is.
Na afloop ontvang je een IKO certificaat en de mogelijkheid voor begeleid kitesurfen en materiaal aankoop begeleiding
Kijk voor meer info op kitesurfles en over ons op de kitesurfschool
Onze jaarlijkse Kitesurfreis naar Egypte
Meer info over Kitesurfles Strand Horst
Je kun dichtbij het strand parkeren dat bestaat uit een stuk gras en daarna zand. Parkeren met een korte auto kost je 6 euro per dag en als je een grotere auto hebt, langer dan 6 meter, betaal je 11,- euro per dag. Wil niet betalen, dan zet je je auto bij Telstar Surf voor deur en loop je 500 meter.
Strand Horst heeft een aangegeven kitesurf zone. Het eerste strandje aan je linker hand is het kitesurfstrand. Deze zone, ook op het water, loopt tot ongeveer het restaurant van Telstar beach. We adviseren beginners ook niet verder te gaan dan de vaargeul. Deze is diep met veel binnenvracht verkeer.
Je hebt op Strand Horst een aantal faciliteiten. De toilethokjes zijn vaak gesloten buiten het seizoen om en verder vind je een koude douche. Het kitesurfstrand bestaat uit een groot grasveld en een echt strandje. Helaas ligt dit vaak bezaaid met Zwanenshit. Dus pas op je met kite hier. Iets verder vind je Telstar Beach, wind -en kitesurfverhuur en het restaurant. De Strand horst webcam vind je op de site van Telstar Surf.
Strand Horst is een relatief veilige plek voor kitesurfen. Het nadeel is met zuidwesten wind dat je de kite niet op het strand kunt lanceren omdat je je in de luwte van de bomen zit dan. Dat betekent dat je je kite mee moet nemen het water in, waarna je deze na 50 tot 100 meter lopen kunt lanceren. Let op turbelente wind als je je kite op het strand legt.
Kijk voor meer info over de wind even op Windfinder Strand Horst en Kitespot.
Veel gestelde vragen over onze kitesurflessen
Hoe werkt dat een mobiele kitesurfschool?
Wij zijn een mobiele kitesurfschool. Dit betekent dat we de les geven op één van de zes locaties waar de wind op dat moment het beste is. We zijn hierdoor niet afhankelijk van éen bepaalde windrichting (zoals veel vaste scholen) De dag voorafgaande aan de les krijg je te horen of deze doorgaat en de exacte leslocatie krijg je dan ook te horen. De locaties waar we lesgeven zijn o.a:
- Muiderberg
- Schellinkhout
- Strand Horst
- Wijk aan zee
- IJmuiden
- Zandvoort
85% van onze lessen vindt plaats in ondiep en vlak water. Alleen als er niet genoeg wind is op het binnenwater gaan we naar de kust.
Lessen boeken en annuleren
We vragen je in je eigen online boeking dashboard data door te geven dat je kunt lessen. We gaan er dan wel vanuit dat je deze dagen vrij houdt of ons anders op tijd bericht dat je niet meer beschikbaar bent. Je kunt je boeking tot 4 dagen voorafgaand aan de les wijzigen in de online omgeving. Bij een annulering binnen 48 uur voor de les, rekenen we de hele les door. Immers een vervanger vinden binnen die tijd is vrijwel onmogelijk.
Waar moet ik rekening mee houden?
Rekening houden met de wind doen wij voor je. Jij geeft slechts de data en of dagen door dat je zou kunnen willen lessen en wij nemen contact met je op als de wind goed lijkt te worden. We kunnen een dag of 4 van te voren een indicatie geven. De dag voor les geven we je de locatie door. Daar meeten we dan en begint de les. Wij nemen wetsuits, harnassen en helmen mee voor de warmte en veiligheid. Als jullie warme kleding, handdoek, drinken en eventueel zonnebrand meenemen komt het goed. Je kan even op windfinder.com kijken mocht je de wind zelf bij willen houden. We hebben minimaal 12 knopen wind nodig voor een les.
Met wie kom ik in de (duo) les als ik alleen boek?
We trachten zoveel mogelijk de mensen van hetzelfde niveau en gewichtsklasse bij elkaar in de (duo) les in te delen. Je zal dus nooit een 1e en 3e les bij elkaar hebben.
Als je duoles in pakket kiest kan het soms zijn dat er op dat moment niet iemand anders is die in jouw les past. DIt ivm gewicht of geen beschikbaarheid. Je kan er dan voor kiezen om een privé les te doen van 1,5 uur voor hetzelfde bedrag (in overleg vooraf) of gewoon volledige privéles a 190,- voor 2,5 uur. Let wel, de uren aan de kite heb je toch nodig. Dus privéles is niet persé duurder als je het uitrekent.
Vanaf half oktober tm november is duoles niet mogelijk ivm koudere water en wachten op elkaar.
Kan ik beter privéles nemen of Duoles ?
Groepslessen (meer dan twee personen) klinken prijstechnisch aantrekkelijk, echter ben je onderaan de streep meestal duurder uit. Bedenk dat het gaat om effectieve leertijd. Wij geven bewust geen lessen met meer dan 2 personen om de volgende reden:
- Je moet langer wachten op je beurt.
- Je kunt het koud krijgen omdat je langer moet wachten.
- Uiteindelijk heb je meer lessen nodig omdat je niet zo vaak aan de beurt bent.
- Je bent daardoor vaak duurder uit.
Privéles en duoles zijn kwalitatief het meest efficient. Bedenk ook dat je misschien wel iedere keer naar een locatie moet rijden en of vrij moeten nemen van werk. Dan kun je die tijd dus beter zo efficient mogelijk invullen.
Hoe lang duurt het voordat je kunt kitesurfen
Onze ervaring leert dat het ongeveer 4 tot 7 lessen duurt voordat je zelfstandig goed aan de gang kan. Zorg dan wel dat er niet teveel tijd tussen zit. Het is met name de kracht van de herhaling en dus korte opeenvolgende keren les die je sneller klaarmaken voor autonoom kitesurfen. Dat vraagt aan jou om af en toe je agenda leeg te maken als je het echt wilt leren
Wanneer zijn jullie open en wat zijn de lestijden?
Wij zijn 7 dagen per week geopend. Wij hebben meerdere lesmomenten per dag.
- Ochtend: ca 10:00
- Middag: ca 13:30
- Avond: ca 17:30 ( in mei en juni uiterlijk 1830 uur)
De begintijden kunnen max een uur variëren afhankelijk van de wind. Het kan dus bijv zijn dat een ochtend les niet om 10:00 start maar om 11:00.
Wij vragen enige flexibiliteit hiervoor.
(Onze avondlessen beginnen vanaf half april tot begin september )
Leerkitesurfen is geopend van 1 April t/m 8 November.
Moet ik direct betalen en Hoelang zijn de lessen geldig ?
Ja, als je het formulier doorloopt kun je bij de laatste stap 50% aanbetalen. Liever contant betalen of op factuur? Stuur dan een Whatsapp of mail!
Na de boeking zijn je lessen zijn 1 jaar geldig.

